Temiz Oda Ürünleri

HEPA FİLTRE KUTUSU

    HEPA filtre kutuları, temiz oda, laboratuvar, ameliyat-hane,hastane, kimya endüstrisi, ilaç endüstrisi, gıda endüstrisi ve hijyenik havalandırma sistemlerinde son çıkış noktasında kullanılan HEPA filtrelerin sızdırmaz olarak monte edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. Havanın odaya dağılımı genellikle HEPA filtre kutuları üzerinden yapılır.Bunların seçiminin doğru yapılması, sızdırmaz olarak montajı çok önemlidir. HEPA filtre kutuları ana eleman olarak 3 parçadan oluşur. Gövde, filtre ve difüzör. Gövde üzerinde tercihe göre üstten veya yandan hava girişine imkân tanıyan kanal bağlantı ağzı bulunur. Altta odaya bakan yüzeyde hava dağılımını temin eden özel perfore veya kanatlı difüzör monte edilebilmektedir. Tamamı kaynaklı, ana gövdesi hijyenik ortam gereği sızdırmaz özelliktedir. Filtre montajı ve demontajı pratiktir. Hepa kutusu üzerinde fark basınç (filtre kirlilik) test çıkışları standart olarak bulunur.

Kullanılan filtreler ise odada istenen özelliğe göre E10’ dan U16’ ya kadar değişik klâslarda olabilmektedir. HEPA filtre kutularının ağırlığı; boyut ve konstrüksiyona bağlı olarak 12 kg ile 47 kg arasında değişmektedir. Bütün HEPA filtre kutularına sızdırmazlık (Conta) testi uygulanmaktadır.

Filtre çalışma şartlarının gözlenebilmesi için cihaz üzerinde diferansiyel manometre nozulları yer almaktadır. EN 1882 standartlarına göre H13/H14 sınıfı filtre girişinde test aerosolu (DOP) tatbik etmek üzere nozullar bulunmaktadır. HEPA filtrelerin oturacağı yivler DIN 1946 Bölüm 4’de belirtilen özelliklerde hava sızdırmazlığını sağlamaktadır. Bu sızdırmazlığın ölçülmesi için üzerinde test düzeneği (test groove) bulunmaktadır. Kutunun içi dezenfekte edilebilir ve dezenfeksiyon yapıldığında da dezenfekte malzemelerinden etkilenmemektedir.

İsteğe bağlı olarak boyalı DKP sac veya paslanmaz malzemeden değişik ölçülerde üretilebilmektedir.

veykon-referans-Kampotu veykon-referans-Dollvet veykon-referans-Tab İlaç veykon-referans-Vefa İlaç veykon-referans-Vem İlaç